Vážení zákazníci,

dovolujeme si Vám informovat, že dne 1. 5. 2024 a 8. 5. 2024 jsou všechny naše kamenné prodejny uzavřeny.

Budeme se na Vás těšit následující den ve čtvrtek.

Přejeme příjemné prožití svátečních dnů.

Měření zraku

MK Optik nabízí na prodejnách měření zraku, stejně jako aplikace kontaktních čoček. Oční měření provádí naši zkušení optometricté, kteří Vám s nevšední péčí pomohou vybrat tu správnou korekci Vašeho zraku. Zároveň vždy doporučují nepodceňovat pravidelné kontroly u očního lékaře.

Navštivte specialisty na prodejnách MK Optik, kteří Vás vyšetří a pomůžou s řešením Vaší dioptrické vady!


Měření zraku
 

Co Vás čeká při měření a jak dlouho trvá?

Optometrista je schopen práce na vysoké a odborné úrovni za pomoci nejvyspělejších přístrojů. Délka vyšetření se odvíjí od závažnosti oční vady. Rychlé měření nebývá mnohdy přesné a může vést k značnému zrakovému nepohodlí. Ani dlouhé fronty v čekárnách neukazují na vysokou úroveň péče, ale spíše vytvářejí stresové prostředí jak pro klienta, tak pro vyšetřujícího.

V dnešní době existují kvalitní přístroje, které jsou schopné usnadnit a urychlit práci optometristy, ale v žádném případě jeho práci nenahradí. Nejdůležitější a nejpřesnější část měření zraku nastává teprve se zkušební obrubou a zkušebními skly. Optometrista klade řadu otázek ne proto, že by byl přes míru zvědavý, ale protože jedině tak je schopen si z Vašich odpovědí udělat představu o tom, co a jak a na jakou vzdálenost potřebujete vidět ostře. Například na: knížku, telefon, notebook či na dálku při řízení auta.

Prodejny MK Optik Prosíme, poskytněte optometristovi dostatek času pro řádné změření, odmění se Vám vysokým komfortem vidění.

Průběh měření zraku u MK Optik

 • V prvé řadě zjistíme důvod návštěvy a Vaše předchozí problémy se zrakem.
 • Změříme Vaše původní brýle a zjistíme, jak jste byl s nimi spokojen.
 • Následně se ptáme na Váš zdravotní stav, povolání a koníčky a hlavní potřeby a požadavky - na základě odpovědí získáme lepší představu o tom, jaký typ brýlí je pro Vás nejvhodnější.
 • Další na řadě nastupuje práce s přístroji, které nám pomůžou rychleji vyhodnotit základní parametry oka.
 • Poté proběhne tzv. sklíčkování – zjišťování dioptrií a stanovení refrakční vady.
 • Na konci měření Vám doporučíme nejvhodnější optickou korekci, příp. pomůžeme s výběrem vhodné obruby, typu skel a povrchových úprav.

Objednejte se na měření očí a kontroly zraku

Pokud máte zájem o měření zraku či aplikaci kontaktních čoček, je nutné se objednat předem formou emailu, telefonicky nebo pomocí on-line kalendáře. Měření zraku a kontroly provádíme na provozovnách U Nových domů II. a na Kubánském náměstí 5

Pokud hledáte komplexní péči o děti s poruchami vidění pod jednou střechou, navštivte naší dětskou optiku v pasáži Světozor. Kromě optických pomůcek právě pro děti zajišťujeme, díky spolupráci s paní Mgr. Hamplovou, dětské ortoptické vyšetření, korekci strabismu, ortoptické cvičení, screening zrakových vad u dětí již od 6 měsíců, poradenství ohledně korekce dioptrií a výběr brýlí jsou samozřejmostí.

Pracujeme s nejvyspělejšími technologiemi

Naši zákazníci mají exkluzivní příležitost si vyzkoušet odborné měření a poradenství za pomoci nejmodernějších technologií a vybrat si tu nejlepší variantu pro korekci jejich jedinečného zraku.

Přístroj na měření zraku

Přístroj TRK-2P

Díkypřístroji TRK-2P, který funguje jako autorefracto-kerato-tono-pachymetr, jsme schopni zjistit i hodnoty nitroočního tlaku. Automatický refrakto-kerato-metr s bezkontaktním tono-pachymetrem, zajistí pohodlné a velmi rychlé měření očí. Pro klienty se šedým zákalem, nabízí funkci Cataract mode, díky kterému se dají do určité míry změřit dioptrie očí postižených kataraktou.

Bezkontaktní Tono-pachymetr zjistí hodnotu tlaku v oku a tloušťku rohovky. Za pomocí Soft air-puff technologie, je vyšetření rychlé a neinvazivní.

TRK-2P obsahuje exkluzivní technologii, zajišťující velmi přesné a spolehlivé změření dioptrických hodnot oka. Chcete si změřit nitrooční tlak? Zavolejte nám a objednejte se na změření očí.

Přístroj na měření zraku
Prodejny MK Optik Měření nitroočního tlaku provádíme pouze na prodejně U Nových domů II.

Individualizované měření zraku

Využijte v MK Optik možnost individualizovaného vyšetření zraku pomocí nové technologie Vision Print System. Principem měření je osobní diagnostika ,,vizuálního otisku“, která umožní změřit vizuální potřeby a návyky každého klienta. Každý změřený tzv. „vizuální otisk“ zákazníka plně odpovídá jeho unikátnímu a přirozenému chování.

Vision Princ System využívá jedinečné čočky Varilux Ipseo. Jedná se o multifokální brýlové čočky, které jako jediné na světě plně respektují přirozené chování svého nositele. Ideální na všechny vzdálenosti a přizpůsobená každému jednotlivci na míru. Varilux Ipseo otevírá dveře do absolutně nové dimenze vidění.

Mimo předpisu od lékaře zaznamenávajícího pouhou dioptrickou korekci je u každého zákazníka provedeno nadstandardní měření jeho přirozených fyziologických parametrů. Tyto údaje nám umožní vytvořit a vymodelovat unikátní design čočky, která patří pouze tomuto konkrétnímu uživateli brýlí. Parametry se skládají nejen z jedinečného postavením očí, ale i na základě jednoduchých návyků v průběhu každodenního života a to například při čtení, při sportu, při řízení auta nebo při práci s počítačem.

Protože je každé vidění jedinečné, zaslouží si každý svoje vlastní optimální řešení!

 • s multifokální čočkou Varilux Ipseo získává každý uživatel hodnotné řešení odpovídající jeho požadavkům. Veškerá výroba čočky je tvořena až na základě hodnot naměřených přístrojem VisionPrint System.
 • EXKLUZIVITA - Na Vaše brýlové čočky Varilux Ipseo můžeme objednat značku: gravírované iniciály uživatele brýlí. Opravdu Vaše individuální čočka.

Přístroj VisiOffice 2

Neváhejte a přijďte si vyzkoušet nejmodernější technologii měření Vašeho zraku, která přináší několik výhod ve Vašem ostrém a pohodlném vidění.

 • Video automaticky vybírá nejpřirozenější pozici zákazníka a tak zpřesňuje měření
 • Přesnost 1/10mm
 • Umožňuje změření všech parametrů pro všechny dostupné typy multifokálních čoček
 • Videosekvence (na rozdíl od pouhé fotografie) umožňuje ukázat zákazníkovi přirozené záběry a plné detaily
 • Celkové měření trvá pouhé 3 minuty

Přístroj nahrazuje

 • Kameru pro výběr obrub
 • Centrovací stroj
 • Speciální nástroj pro měření multifokálních čoček Varilux Physio f-360
 • Přístroj pro vyměření multifokální čočky Varilux S 4D

Navštivte specialisty na prodejnách MK Optik, kteří Vás vyšetří a pomůžou s řešením Vaší dioptrické vady!

Buďte v obraze s našimi newslettery ...

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlášení

Zapomenuté heslo (obnovení hesla)
Nemáte účet? Registrujte se