Sortiment brýlových obrub a dalšího příslušenství budou postupně nahrávány a internetová nabídka se bude rozšiřovat!

Měření zraku

MK Optik nabízí na prodejnách měření zraku, stejně jako aplikace kontaktních čoček. Oční měření provádí naši zkušení optometricté, kteří Vám s nevšední péčí pomohou vybrat tu správnou korekci Vašeho zraku. Zároveň vždy doporučují nepodceňovat pravidelné kontroly u očního lékaře.

Navštivte specialisty na prodejnách MK Optik, kteří Vás vyšetří a pomůžou s řešením Vaší dioptrické vady!


Měření zraku
 

Co Vás čeká při měření a jak dlouho trvá?

Optometrista je schopen práce na vysoké a odborné úrovni za pomoci nejvyspělejších přístrojů. Délka vyšetření se odvíjí od závažnosti oční vady. Rychlé měření nebývá mnohdy přesné a může vést k značnému zrakovému nepohodlí. Ani dlouhé fronty v čekárnách neukazují na vysokou úroveň péče, ale spíše vytvářejí stresové prostředí jak pro klienta, tak pro vyšetřujícího.

V dnešní době existují kvalitní přístroje, které jsou schopné usnadnit a urychlit práci optometristy, ale v žádném případě jeho práci nenahradí. Nejdůležitější a nejpřesnější část měření zraku nastává teprve se zkušební obrubou a zkušebními skly. Optometrista klade řadu otázek ne proto, že by byl přes míru zvědavý, ale protože jedině tak je schopen si z Vašich odpovědí udělat představu o tom, co a jak a na jakou vzdálenost potřebujete vidět ostře. Například na: knížku, telefon, notebook či na dálku při řízení auta.

Prodejny MK Optik Prosíme, poskytněte optometristovi dostatek času pro řádné změření, odmění se Vám vysokým komfortem vidění.

Průběh měření zraku u MK Optik

 • V prvé řadě zjistíme důvod návštěvy a Vaše předchozí problémy se zrakem.
 • Změříme Vaše původní brýle a zjistíme, jak jste byl s nimi spokojen.
 • Následně se ptáme na Váš zdravotní stav, povolání a koníčky a hlavní potřeby a požadavky - na základě odpovědí získáme lepší představu o tom, jaký typ brýlí je pro Vás nejvhodnější.
 • Další na řadě nastupuje práce s přístroji, které nám pomůžou rychleji vyhodnotit základní parametry oka.
 • Poté proběhne tzv. sklíčkování – zjišťování dioptrií a stanovení refrakční vady.
 • Na konci měření Vám doporučíme nejvhodnější optickou korekci, příp. pomůžeme s výběrem vhodné obruby, typu skel a povrchových úprav.

Objednejte se na měření očí a kontroly zraku

Pokud máte zájem o měření zraku či aplikaci kontaktních čoček, je nutné se objednat předem formou emailu, telefonicky nebo pomocí on-line kalendáře. Měření zraku a kontroly provádíme na provozovnách U Nových domů II. a na Kubánském náměstí 5

Pokud hledáte komplexní péči o děti s poruchami vidění pod jednou střechou, navštivte naší dětskou optiku v pasáži Světozor. Kromě optických pomůcek právě pro děti zajišťujeme, díky spolupráci s paní Mgr. Hamplovou, dětské ortoptické vyšetření, korekci strabismu, ortoptické cvičení, screening zrakových vad u dětí již od 6 měsíců, poradenství ohledně korekce dioptrií a výběr brýlí jsou samozřejmostí.

Pracujeme s nejvyspělejšími technologiemi

Naši zákazníci mají exkluzivní příležitost si vyzkoušet odborné měření a poradenství za pomoci nejmodernějších technologií a vybrat si tu nejlepší variantu pro korekci jejich jedinečného zraku.

Přístroj na měření zraku

Přístroj TRK-2P

Díkypřístroji TRK-2P, který funguje jako autorefracto-kerato-tono-pachymetr, jsme schopni zjistit i hodnoty nitroočního tlaku. Automatický refrakto-kerato-metr s bezkontaktním tono-pachymetrem, zajistí pohodlné a velmi rychlé měření očí. Pro klienty se šedým zákalem, nabízí funkci Cataract mode, díky kterému se dají do určité míry změřit dioptrie očí postižených kataraktou.

Bezkontaktní Tono-pachymetr zjistí hodnotu tlaku v oku a tloušťku rohovky. Za pomocí Soft air-puff technologie, je vyšetření rychlé a neinvazivní.

TRK-2P obsahuje exkluzivní technologii, zajišťující velmi přesné a spolehlivé změření dioptrických hodnot oka. Chcete si změřit nitrooční tlak? Zavolejte nám a objednejte se na změření očí.

Přístroj na měření zraku
Prodejny MK Optik Měření nitroočního tlaku provádíme pouze na prodejně U Nových domů II.

Individualizované měření zraku

Využijte v MK Optik možnost individualizovaného vyšetření zraku pomocí nové technologie Vision Print System. Principem měření je osobní diagnostika ,,vizuálního otisku“, která umožní změřit vizuální potřeby a návyky každého klienta. Každý změřený tzv. „vizuální otisk“ zákazníka plně odpovídá jeho unikátnímu a přirozenému chování.

Vision Princ System využívá jedinečné čočky Varilux Ipseo. Jedná se o multifokální brýlové čočky, které jako jediné na světě plně respektují přirozené chování svého nositele. Ideální na všechny vzdálenosti a přizpůsobená každému jednotlivci na míru. Varilux Ipseo otevírá dveře do absolutně nové dimenze vidění.

Mimo předpisu od lékaře zaznamenávajícího pouhou dioptrickou korekci je u každého zákazníka provedeno nadstandardní měření jeho přirozených fyziologických parametrů. Tyto údaje nám umožní vytvořit a vymodelovat unikátní design čočky, která patří pouze tomuto konkrétnímu uživateli brýlí. Parametry se skládají nejen z jedinečného postavením očí, ale i na základě jednoduchých návyků v průběhu každodenního života a to například při čtení, při sportu, při řízení auta nebo při práci s počítačem.

Protože je každé vidění jedinečné, zaslouží si každý svoje vlastní optimální řešení!

 • s multifokální čočkou Varilux Ipseo získává každý uživatel hodnotné řešení odpovídající jeho požadavkům. Veškerá výroba čočky je tvořena až na základě hodnot naměřených přístrojem VisionPrint System.
 • EXKLUZIVITA - Na Vaše brýlové čočky Varilux Ipseo můžeme objednat značku: gravírované iniciály uživatele brýlí. Opravdu Vaše individuální čočka.

Přístroj VisiOffice 2

Neváhejte a přijďte si vyzkoušet nejmodernější technologii měření Vašeho zraku, která přináší několik výhod ve Vašem ostrém a pohodlném vidění.

 • Video automaticky vybírá nejpřirozenější pozici zákazníka a tak zpřesňuje měření
 • Přesnost 1/10mm
 • Umožňuje změření všech parametrů pro všechny dostupné typy multifokálních čoček
 • Videosekvence (na rozdíl od pouhé fotografie) umožňuje ukázat zákazníkovi přirozené záběry a plné detaily
 • Celkové měření trvá pouhé 3 minuty

Přístroj nahrazuje

 • Kameru pro výběr obrub
 • Centrovací stroj
 • Speciální nástroj pro měření multifokálních čoček Varilux Physio f-360
 • Přístroj pro vyměření multifokální čočky Varilux S 4D

Navštivte specialisty na prodejnách MK Optik, kteří Vás vyšetří a pomůžou s řešením Vaší dioptrické vady!

Buďte v obraze s našimi newslettery ...

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlášení

Zapomenuté heslo (obnovení hesla)
Nemáte účet? Registrujte se