Potápěčské brýle

Pro milovníky šnorchlování a potápění nabízíme také potápěčské masky - potápěčské brýle, které patří do základního potápěčského vybavení. Díky individuálnímu přístupu můžeme poskytnout potápěčské brýle opravdu pro všechny. Sortiment zahrnuje masky vhodné jak pro začátečníky šnorchlování, tak i pro náročné a zkušené potápěč bez ohledu na věk nebo dioptrickou korekci (viz. níže). Potápěčské masky slouží k tomu, aby chránily oči před mořskou solí, pomohly vyrovnávat tlak a zaručily ostrému vidění pod vodou.

"Zásadní rozdíly mezi potápěčskou maskou a plaveckými brýlemi jsou: brýle liší malými očnicemi, jednoduchým upínacím páskem a hlavně chybějící kapsou pro nos, k vyrovnání tlaku ve středouší při sestupu do hloubky."

 Technické parametry

  • lícnice masky vyrobená ze silikonu pro maximální přilnavost a komfort
  • pásek okolo hlavy je individuálně nastavitelný
  • tvrzené čočky z bezpečnostního skla
  • možnost minusové i plusové korekce
  • odolné vůči soli a chlóru
  • polykarbonátové čočky
  • dodáváno v plastovém pouzdře

"Všem a našim klientům doporučujeme aby si potápěčské masky přišli vyzkoušet osobně na prodejny MK Optik, nejen kvůli zjištění individuálních parametrů ale i pro zajištění maximálního komfortu při potápění."

Dioptrické potápěčské brýle

Nabízíme potápěčské brýle pro všechny náročné klienty bez ohledu na věk a dioptrickou korekci (viz. níže). Masky se liší svou barvou, provedením a odlišnou velikostí. Na tvář potápěče dosedá lícnice se zdvojeným okrajem, která brání vnikání vody do vnitřního prostoru masky. Nastavitelný pásek drží masku na hlavě a vodotěsný otvor pro nos pomáhá vyrovnávat tlak. Jako doplňkový sortiment k potápěčským brýlím nabízíme spreje a roztoky proti zamlžování brýlí.

Informace o dioptrické korekci

Vidět ostře na různé vzdálenosti právě pod hladinou je opravdu důležité! MK Optik Vám představuje dvě varianty korekce zraku, které výrobci potápěčských masek umožňují. Jako první varianta je individuální dioptrická korekce ve formě čoček vložená přímo do očnic masky. Dioptrické čočky do potápěčské masky nabízíme v dioptrickém rozpětí od +4,5 dpt. do -10 dpt.

       

Jako druhá možnost korekce zraku pod vodou je speciální zastřihávací přísavka, která se jednoduše vlepí do prostoru potápěčské masky. Dioptrickou nalepovací fólii lze objednat v odlišné dioptrické hodnotě dle potřeb klienta. Slouží ke korekci Presbyopie - stařecké vetchozrakosti (ztráta vidění na blízko). Pomůže lépe předčíst informace z přístrojů či hodinek. Dívejte se na podvodní krásy moře opravdu z blízka díky ostrému vidění!

     

Nalepovací dioptrický segment drží v masce jen svou adhezí (přilnavostí), a proto je velmi jednoduché nálepku strhnout a přemístit do jiné polohy masky.

Třetí možností, ketrou nabízíme je vlepení (napevno) skleněných segmentů v libovolných dioptriích. Tuto variantu doporučujeme z hlediska nejlepší optické stránky přídavného skleněného segmentu. Segmenty vlepujeme pomocí speciální kolumbijské pryskyřice i do vlastních potápěčských masek!

Dioptrické možnosti v potápěčských brýlích.

Nahlédněte do našeho katalogu

Centrostyle