Měření zraku, optometrie

 MK Optik nabízí na prodejnách měření zraku, stejně jako aplikace kontaktních čoček. Oční měření provádí naši zkušení OPTOMETRISTÉ, kteří Vám s nevšední péčí pomohou vybrat tu správnou korekci Vašeho zraku. Vždy doporučují nepodceňovat pravidelné kontroly u očního lékaře.

Co Vás čeká při měření?

OPTOMETRISTA je schopen práce na vysoké a odborné úrovni za pomoci nejvyspělejších přístrojů. Kvalitní měření trvá, podle závažnosti oční vady. Rychlé měření nebývá mnohdy přesné a může vést k značnému zrakovému nepohodlí. Ani dlouhé fronty v čekárnách neukazují na vysokou úroveň péče, ale spíše vytvářejí stresové prostředí jak pro klienta, tak pro vyšetřujícího. Proto prosíme, poskytněte OPTOMETRISTOVI dostatek času pro řádné změření, odmění se Vám vysokým komfortem vidění.

V dnešní době existují kvalitní přístroje, které jsou schopné usnadnit a urychlit práci OPTOMETRISTY, ale v žádném případě jeho práci nenahradí. Nejdůležitější a nejpřesnější část měření zraku nastává teprve se zkušební obrubou a zkušebními skly. OPTOMETRISTA klade řadu otázek ne proto, že by byl přes míru zvědavý, ale protože jedině tak je schopen si z Vašich odpovědí udělat představu o tom, co a jak a na jakou vzdálenost potřebujete vidět ostře. Například na: knížku, telefon, notebook či na dálku při řízení auta.

Průběh měření zraku u MK Optik

V prvé řadě zjistíme důvod návštěvy a Vaše předchozí problémy se zrakem. Změříme Vaše původní brýle a zjistíme, jak jste byl s nimi spokojen. Následně se ptáme na Váš zdravotní stav, povolání a koníčky a hlavní potřeby a požadavky. Na základě odpovědí získáme lepší představu o tom, jaký typ brýlí je pro Vás nejvhodnější. Další na řadě nastupuje práce s přístroji, které nám pomůžou rychleji vyhodnotit základní parametry oka. Poté proběhne tzv. sklíčkování – zjišťování dioptrií a stanovení refrakční vady. Na konci měření Vám doporučíme nejvhodnější optickou korekci, příp. pomůžeme s výběrem vhodné obruby, typu skel a povrchových úprav.

Objednejte se na měření očí a kontroly zraku

Pokud máte zájem o měření zraku či aplikaci kontaktních čoček, je nutné se objednat předem formou emailu nebo telefonicky na příslušnou prodejnu, kde chcete měření podstoupit. Měření zraku a kontroly provádíme na provozovnách U Nových domů II. a na Kubánském náměstí 5. Další pohodlnou možností je zarezervovat si přesný čas a termín měření ON-LINE v našem kalendáři, který nabízí mnoho možností.

Pokud hledáte komplexní péči o děti s poruchami vidění pod jednou střechou, navštivte ORTOPTIKU Dr. Očka a rovnou nahlédněte do naší dětské optiky v pasáži Světozor na široký sortiment dětských brýlí, okluzorů a jiných optických pomůcek právě jen pro děti. Díky spolupráci s paní Mgr. Hamplovou nabízíme dětské ortoptické vyšetření, ortoptické cvičení, screening zrakových vad u dětí již od 6 měsíců, poradenství ohledně korekce dioptrií a výběr brýlí jsou samozřejmostí.

V případě objednání na korekci strabismu (šilhání) pomocí prizmatických dioptrií- HLASTE PŘEDEM!

Pracujeme s nejvyspělejšími technologiemi

Díky novému přístroji TRK-2P, který funguje jako autorefracto-kerato-tono-pachymetr, jsme schopni zjistit i hodnoty nitroočního tlaku. Automatický refrakto-kerato-metr s bezkontaktním tono-pachymetrem, zajistí pohodlné a velmi rychlé měření očí. Pro klienty se šedým zákalem, nabízí funkci Cataract mode, díky kterému se dají do určité míry změřit dioptrie očí postižených kataraktou.

Bezkontaktní Tono-pachymetr zjistí hodnotu tlaku v oku a tloušťku rohovky. Za pomocí Soft air-puff technologie, je vyšetření rychlé a neinvazivní.

TRK-2P obsahuje exkluzivní technologii, zajišťující velmi přesné a spolehlivé změření dioptrických hodnot oka. Chcete si změřit nitrooční tlak? Zavolejte nám a objednejte se na změření očí.

Měření nitroočního tlaku provádíme pouze na prodejně U Nových domů II.